Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Akcja #bezpieczniejszeWakacje

Akcja #bezpieczniejszeWakacje

Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że świat, na którym żyjemy to piękne miejsce. Podróżujemy nieraz po jego najdalszych zakątkach, zachwycając się krajobrazami, architekturą, czy kulturą. Świat oferuje nam wiele przepięknych miejsc, jednak nie powinniśmy zapominać o naszym kraju ojczystym. Polska również jest skarbnicą wspaniałych widoków, zabytków i urokliwych miejsc. Dodatkowo mamy to szczęście, że jej położenie geograficzne daje możliwości zwiedzania i spędzania czasu fanom różnych form wypoczynku. I stwierdzenie to nie jest przesadą – mamy przepiękne góry, wspaniałe jeziora, dostęp do morza, a także multum zabytków, które warto zobaczyć.  Generalnie – jak Polska długa i szeroka – w każdym jej zakątku możemy znaleźć miejsce warte uwagi. I właśnie teraz, gdy dotknęła nas wszystkich pandemia koronawirusa, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby skupić się na Polsce. Zresztą, chyba niewielu z nas ryzykowałoby wyjazdy za granicę.

Co z wakacjami?

Ale jak właściwie będzie wyglądać kwestia tegorocznych wakacji? Czy będziemy musieli całkiem z nich zrezygnować? Czy jest jakiś sposób, aby spędzić urlop bezpiecznie? Okazuje się, że jest na to rozwiązanie, bez konieczności rezygnacji z wyjazdu. Stowarzyszenie „Polska Grupa Caravaningowa” uruchomiła akcję #bezpieczniejszeWakacje, mającą na celu promowanie spędzania wakacji w kamperze lub przyczepie campingowej, jako bezpiecznej opcji wypoczynku. Jedyne, co musi się zmienić w obowiązujących teraz obostrzeniach, to zniesienie zakazu przemieszczania się.

Na wakacje wybierz kamper lub przyczepę kempingową

No dobrze, ale dlaczego taki sposób ma być bezpieczniejszy? Otóż kamper, czy przyczepa campingowa to w zasadzie takie małe mieszkanie. Mamy w jego wyposażeniu wszystko – łóżko, łazienkę, kuchnię, sztućce… Są to rzeczy, z którymi tylko my mamy kontakt. Nie ryzykujemy także nadmiernego kontaktu z innymi ludźmi, oczywiście poza osobami, które nam towarzyszą. Również na polu campingowym możemy liczyć na to, że będziemy w bezpiecznej odległości od innych ludzi. Ponadto, dla większego bezpieczeństwa, wszystkie firmy wspierające akcję uruchomiły specjalne procedury, jak np. możliwość własnego podłączenia do wody, prądu i kanalizacji czy płatności bezgotówkowe.

A co, jeśli nie masz własnego pojazdu, a chciałbyś spędzić wakacje w kamperze? Możesz go bez żadnych obaw wypożyczyć – wypożyczalnie dezynfekują i ozonują swoje kampery zanim zostaną wydane, a kontakt z pracownikiem ograniczają do niezbędnego minimum. Co jest dodatkowym atutem kamperów? Zdecydowanie duże zbiorniki na wodę, a także panele solarne produkujące prąd i wydajne ogrzewanie gazowe – to kwestie, które pozwolą nam bezpiecznie wypoczywać w zasadzie w jakimkolwiek miejscu, niezależnie od warunków

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra