Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Bezpieczeństwo na wakacjach

Bezpieczeństwo na wakacjach

Gdy wybieramy się na wakacje, planujemy wszystko od początku do końca – chcemy, żeby każdy szczegół był dopracowany, żeby urlop się udał – i najlepiej – żeby nic po drodze nas nieprzyjemnie nie zaskoczyło. Dokładnie analizujemy pakowanie, posiłki, zastanawiamy się, jak najlepiej zorganizować swój czas… A co z kwestią bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich? Czy tę kwestię traktujemy równie poważnie?

>Wakacje powinny nam upływać w miłej, przyjemnej atmosferze, a my sami powinniśmy wypoczywać i się zrelaksować, bez konieczności martwienia się o to, gdzie znajduje się najbliższa apteka lub lekarz, zwłaszcza, gdy jesteśmy w obcym mieście, albo – na totalnym odludziu. Oczywiście nie mamy wpływu na różne wypadki losowe, czy tak zwaną „złośliwość rzeczy martwych”, nie jesteśmy też w stanie przewidzieć wszystkiego. No właśnie, wszystkiego może nie, jednak na niektóre rzeczy możemy się przygotować, a – jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zastosować się do kilku wskazówek i przed wyjazdem zadbać o swoją apteczkę, abyśmy mogli zachować spokój ducha i stawić czoła niektórym przykrym sytuacjom, które mogą się wydarzyć.

Niezależnie od tego, czy jedziemy w totalną dzicz, czy zamierzamy spędzić czas w centrum miasta, specyfikiem, który warto mieć zawsze przy sobie jest spray na komary i inne insekty. Pomoże on nam choć trochę poskromić tych nielubianych krwiopijców i uchronić chociaż przed kilkoma nieprzyjemnymi ugryzieniami. Drugą sprawą z tym związaną jest zabranie jakiejś maści lub żelu łagodzącego ugryzienia komarów i innych owadów. Wszyscy wiemy, że swędzące bąble potrafią zepsuć mile spędzany czas.

>Kolejną ważnymi pozycjami w naszej apteczce są maści: na otarcia i oparzenia (np. słoneczne), maść na skaleczenia i rany, a także maść przeciwbólowa, która pomoże nam złagodzić ból np. przy stłuczeniu, czy bólu mięśni. Dodatkowo – warto mieć przy sobie tabletki przeciwbólowe.

Jeśli jesteśmy posiadaczami wrażliwego żołądka, dobrze jest zaopatrzyć się w tabletki, krople, lub inne do tej pory stosowane leki, aby uniknąć rewolucji żołądkowych. Przy każdej alergii i chorobie przewlekłej musimy także pamiętać o standardowych lekach, które na co dzień przyjmujemy. Poza tym, nieodłącznym elementem naszej apteczki powinny być także plastry różnej wielkości i jakiś środek dezynfekujący.

To są podstawowe rzeczy, które obecne w naszej apteczce, mogą nam pomóc w kryzysowych sytuacjach. Oczywiście, możemy naszą apteczkę jeszcze lepiej wyposażyć, wrzucając do niej wszystko na każdą możliwą dolegliwość 😉 jednak nie należy też popadać w paranoję i do wszystkiego podejść z rozsądkiem. Taka podstawowa zawartość apteczki pozwoli nam zapobiec różnym przykrym sytuacjom i zadbać o to, by nasz wypoczynek skończył się szczęśliwie. W przypadku poważniejszych wypadków i tak bowiem musimy szukać profesjonalnej pomocy, bo nawet najlepiej wyposażona apteczka może na nic nam się nie zdać. I o tym także należy pamiętać.

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra