Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Bieszczady

Bieszczady

“Koniec świata” – tak najczęściej się mówi na ten kawałek Polski przy granicy z Ukrainą i Słowacją i to jest chyba najlepsza reklama tego miejsca. Jeden z ostatnich bastionów dzikiej natury, gdzie cywilizacja dociera najwolniej. Miejsce dla turystów zamiłowanych w pieszych wycieczkach z plecakiem w góry. Uciekających tam przed hałasem i prędkością życia większych miast. Warto wypożyczyć kamper, przyczepkę kempingową lub zwykły namiot aby przebywać w otoczeniu tej przyrody. Nasycić się nią i podładować baterię do dalszej walki.

Długie spacery po górach i lasach pozwalają naszemu organizmowi zregenerować siły, pooddychać świeżym powietrzem ale również uniknąć infrastruktury handlowo -usługowej tak mocno obecnej na przykład nad morzem. Szczególnie podróżując z małymi dziećmi unikamy wiecznego zatrzymywania się przy straganach i budkach, a raczej skupiamy się na hartowaniu ducha i ciała. Oczywiście turyści chcący pozbyć się trochę gotówki znajdą odpowiednie miejsca ale nie jest to tak łatwe jak w bardziej turystycznie obleganych miejscach na terenie Polski.

Co warto zobaczyć. Najpierw trzeba wybrać się w góry aby poczuć prawdziwe Bieszczady – Połoniny, Tarnica to najbardziej znane i uczęszczane szlaki. Jest ich oczywiście wiele więcej (każdy może sobie dobrać do swoich upodobań i możliwości) – mniej popularnych ale równie pięknych. Najbardziej kultowe miejsca to Chatka Puchatka – schronisko położone w Połoninie Wetlińskiej czy knajpa “Siekieryzada” w Cisnej nawiązująca do powieści E. Stachury czy późniejszego filmu W. Leszczyńskiego o tej samej nazwie. Trzeba również wypocząć nad Jeziorem Solińskim i zobaczyć zaporę. Tu jednak trzeba się liczyć z większą liczbą turystów i ciężej nam będzie znaleźć wolne miejsce do odpoczynku.

 

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra