For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Kamperem przez świat

Kamperem przez świat

W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się podróżowanie kamperem, z przyczepą, czy busem. Jest to świetny sposób spędzania wakacji nie tylko dla singli, czy par, ale także dla rodzin z dziećmi, czy nawet paczki znajomych. Kamper, spełniając funkcję mini mieszkania, pozwala nam na znacznie większy komfort podróżowania, dodatkowo zapewniając nocleg, bez konieczności pomieszkiwania np. w hotelu. Kolejnym plusem jest fakt, że jeśli dopiero zaczynamy tę przygodę i jeszcze nie mamy własnego pojazdu lub nie wiemy, czy takie podróżowanie nam się spodoba – bez problemu możemy go po prostu wypożyczyć.

Większość z nas w dalszym ciągu – zupełnie niesłusznie – kojarzy kampery tylko z wyjazdami na rodzinne wakacje, na sposób na urlopy np. na emeryturze, lub – rodem z zagranicznych filmów – jako mało sympatyczne osiedla mieszkalne. Kampery jednak mogą być zdecydowanie czymś więcej – o czym coraz więcej osób zaczyna się przekonywać.

Całe życie marzyliście o tym, aby podróżować i zwiedzać świat? Nie potraficie usiedzieć długo w jednym miejscu, jednak męczy Was życie na walizkach? Pomyślcie o kamperze! Bez rezerwowania biletów np. na przeloty i związanego z tym stresu, bez ciągłego pakowania i rozpakowywania – w kamperze, czy busie możecie mieć wszystko to, czego potrzebujecie cały czas przy sobie! Nie musicie się martwić brakiem restauracji w dłuższej trasie, bo kuchnię także macie na miejscu, jak również łazienkę. W podróż kamperem możecie się wybrać w zasadzie w każdej chwili, jak tylko macie wolne: niezależnie od tego czy chcecie wybrać się tylko na krótką wycieczkę za miasto, czy  na dłuższy wyjazd. W przypadku ostatniej kwestii nie musicie martwić się wcześniejszym rezerwowaniem wakacji, czy weekendowego wyjazdu.

>Zawsze myśleliście, że zwiedzanie świata wiąże się z wykupowaniem drogich wycieczek, wakacji all inclusive, oprowadzaniem przez przewodnika, czy z koniecznością podróżowania samolotem? Nic bardziej mylnego! Jest wielu podróżników, którzy przejeżdżają świat wzdłuż i wszerz właśnie kamperem lub busem. Zdecydowanie jest to tańszy sposób, może mniej ekskluzywny, ale za to może się okazać dużo ciekawszy i bardziej wartościowy.

Kierując się schematami, gotowymi wycieczkami, czy typowym, turystycznym przewodnikiem, często możemy przegapić to, co naprawdę nas zainteresuje. Podróżowanie busem lub kamperem tak naprawdę otwiera nam zupełnie nowe możliwości – możemy chociażby odkryć miejsca mniej znane, mniej uczęszczane przez turystów, dotrzeć do ciekawych ludzi, poznać ich kulturę i bardziej zbliżyć się do ich sposobu życia (np. w krajach o całkowicie odmiennej kulturze niż nasza). To także my decydujemy o tym kiedy, gdzie i jak długo się zatrzymamy. Jeśli dodatkowo nie mamy żadnych zobowiązań i wykonujemy pracę zdalną – taki sposób podróżowania może stać się naszym sposobem na życie, a nie tylko na wakacje.

leave your comment

NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Top