For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Kampery górą!

Kampery górą!

Wielkimi krokami zbliżamy się do kalendarzowego lata. Pogoda staje się coraz ładniejsza, temperatura coraz wyższa, a słońca coraz więcej. Dla większości z nas wakacje to czas, na który czekamy z utęsknieniem cały rok. Po długim czasie chodzenia do szkoły, studiowania, czy pracy, marzymy o tym, by wreszcie gdzieś wyjechać i odpocząć.

Części z nas taki odpoczynek kojarzy się ze słodkim „nicnierobieniem”, wylegiwaniem się na plaży, na ulubionej polanie w lesie, czy pływaniem np. po jeziorze. Z kolei inni nie wyobrażają sobie wakacyjnego resetu bez aktywnego wypoczynku i sportu. Również jeśli chodzi o miejsce, w którym spędzamy urlop, wszyscy kierujemy się czym innym: jedni chcą zwiedzić jak najwięcej świata, spróbować, zobaczyć i doświadczyć, ile się tylko da, a drudzy mają swoje ulubione, sprawdzone miejsca, w które najchętniej wyjeżdżają.

Zdarza się również, że gdy wybieramy się na wakacje z partnerem, bądź z całą rodziną, pojawia się „konflikt interesów”. Ktoś chce jechać nad morze, ktoś w góry, ktoś inny chce zwiedzać… W takim momencie zamiast radości z wypoczynku, zaczynają się pojawiać stres i nerwy. Jak możemy to rozwiązać? Z pomocą mogą nam przyjść znowu… kampery! 

W kwestii chęci podróżowania, a także rozwiązania konfliktu co do miejsca urlopu, podróż kamperem będzie świetnym rozwiązaniem.

Po pierwsze jest to dużo tańsza opcja na podróżowanie, bo oszczędzamy chociażby na przelotach i hotelach, a nawet na opłacie za bagaż. Dodatkowo: możemy zabrać że sobą np. ukochanego psa ;).

Po drugie to my decydujemy kiedy i gdzie chcemy się zatrzymać oraz na ile. Więc jeśli w trasie spodoba nam się jakieś miejsce – możemy w nim zostać na dłużej, nie martwiąc się o „zaklepane” przejazdy, czy przeloty.

Przede wszystkim jednak jest to najłatwiejszy sposób na pogodzenie niezdecydowanych członków rodziny, co do miejsca, w które wyjedziemy. Jest konflikt pomiędzy górami, a morzem? Żaden problem! Przez parę dni możemy zatrzymać się w górach, a potem wyruszyć nad morze. Ktoś się upierał przy zwiedzaniu naszych polskich, pięknych miast? Świetnie! W drodze między górami, a morzem będzie na to świetna okazja i wiele możliwości.

Podróż kamperem będzie także doskonałym rozwiązaniem, jeśli mimo wszystko zdecydujecie się wybrać się za granicę. We własnym mini mieszkaniu będzie zdecydowanie dużo bezpieczniej niż w hotelach, samolotach i innych skupiskach ludzi. Taka forma spędzania urlopu z pewnością różni się od tradycyjnych wakacji np. zorganizowanych przez biuro podróży, ale nie znaczy wcale, że jest gorsza. Wiele osób nie wyobraża sobie innych wakacji, niż te w kamperze, dlatego może warto spróbować i dać im szansę? Oczywiście, jeśli nie jesteście w posiadaniu własnego pojazdu, nie przekreśla to możliwości podróży w ten sposób – pamiętajcie o tym, że kampera można wypożyczyć, a takich ofert w całej Polsce jest mnóstwo. Z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie, a wtedy pozostaje tylko się spakować i odkrywać uroki takiej formy wypoczynku :).

leave your comment

NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Top