Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Kilka tricków, usprawniających podróż

Kilka tricków, usprawniających podróż

Gdy wybieramy się na wakacje, zależy nam na tym, aby wszystko poszło po naszej myśli. Planujemy czas wolny, kilka razy analizujemy zawartość naszych walizek i wszystko staramy się dopiąć na ostatni guzik. W przypadku urlopu, na który wybieramy się kamperem, bądź z przyczepą campingową, albo takiego, który zamierzamy spędzić pod namiotem, sen z powiek może nam spędzać sama podróż oraz to, czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem. W takiej sytuacji dobrze jest wykorzystać parę sprawdzonych tricków, które pomogą nam pozbyć się stresu związanego z samą podróżą, a także uniknąć przykrych niespodzianek.

Przede wszystkim – pakowanie. Zdecydowanie lepiej i łatwiej podróżuje się z mniejszą ilością bagaży – niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji własnego kampera, czy inny rodzaj transportu. Przemyśl kilka razy, co naprawdę jest Ci potrzebne, a w przypadku pakowania ubrań – nie składaj ich, tylko roluj! Jeśli raz spróbujesz tej metody, nie będziesz chciał wrócić do składania.

Jeśli podróż ma być naprawdę długa, dobrze jest mieć ze sobą sprzęt z dostępem do internetu, bądź z kilkoma filmami, ebookami, czy grami. Będzie to zbawienne zwłaszcza w sytuacji, gdy podróżujesz ze znudzonymi dziećmi. Oczywiście, co za tym idzie – koniecznie zaopatrz się w powerbank. Pomoże Ci to uniknąć stresu związanego z rozładowanym urządzeniem i np. przerwaniem dzieciom ulubionej bajki, czy audiobooka.

Gdy wybierasz się na wakacje kamperem – nie musisz się martwić o przygotowywanie posiłków – kuchnię masz na miejscu. W przypadku wakacji pod namiotem, warto jest zaopatrzyć się w kuchenkę gazową – znacznie ułatwi to Twój wypoczynek, pozwoli napić się ciepłej kawy lub herbaty o każdej porze, a także przyrządzić prosty posiłek – nie martwiąc się, czy w pobliżu jest jakaś restauracja.

Wyjeżdżając na wakacje warto jest wybrać się wcześniej, niż się planowało. Nie możesz przewidzieć, czy droga będzie przejezdna, czy nie będzie korków, bądź innych utrudnień w ruchu. Wyjeżdżając wcześniej nie będziesz musiał się tym stresować, dodatkowo – jeśli podróż będzie długa – będziesz miał czas, aby na spokojnie zrobić sobie w trasie postój i chwilę odpocząć. 

Nie zapominaj także o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest… środek odstraszający komary. Zaufaj mi, przyda Ci się 😉

Na koniec jeszcze jedna istotna sprawa. Pamiętaj, aby starać się nie denerwować w sytuacjach, na które nie masz wpływu. W końcu jedziesz na wakacje! Nie pozwól, żeby niepotrzebny stres zepsuł Twój urlop 🙂

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra