Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Korzyści podróży kamperem

Korzyści podróży kamperem

Ostatnio coraz bardziej popularne staje się podróżowanie “na własny rachunek”, czyli kamperem, busem, z przyczepą, czy z namiotem. Zamiast ufać bezgranicznie biurom podróży i przygotowanym przez nich wycieczkom i hotelom, ludzie częściej decydują się na spędzanie wakacji “po swojemu”.

A więc dlaczego podróżowanie kamperem jest takie korzystne?

Przede wszystkim – kwestia samej podróży. Nie musisz pilnować rozkładów jazdy autobusów, czy pociągów, bukować biletów lotniczych i martwić się, żeby być przed czasem na lotnisku. Gdy wybierasz się na wakacje swoim kamperem – to Ty ustalasz zasady. Decydujesz kiedy chcesz jechać, którędy, o której, gdzie i kiedy zrobić sobie postój… nie musisz już być zależny od transportu publicznego. Do tego to także spora oszczędność czasu (mimo, że sama podróż samochodem może trwać dłużej niż np. samolotem), bo nie musisz stawiać się wcześniej na odprawie lub pilnować godziny odjazdu autokaru. I mimo, że sama podróż samochodem może trwać dłużej niż np. samolotem, to i tak ten czas oszczędzasz. Dlaczego? Dlatego, że jesteś w trasie, a nie siedzisz bezczynnie na lotnisku! 🙂 A to można uznać za część wakacji i przy okazji postoju w ciekawym miejscu np. coś zwiedzić 😉

Kolejną kwestią są koszta. Podróżowanie własnym kamperem, albo noclegi pod namiotem są dużo tańsze niż noclegi w hotelu. Również jeśli chodzi o posiłki – nie musisz wybierać hotelu z pełnym wyżywieniem, ani wydawać sporych sum na jedzenie “na mieście”. Podróżując kamperem masz do dyspozycji niewielką kuchnię, która pozwoli Ci na przygotowanie posiłków. Dodatkowym tego plusem jest fakt, że każdego dnia będziesz mógł zjeść to, na co akurat masz ochotę, a nie to, co akurat oferuje hotel :). Nie musisz również martwić się o to, aby szybko się spakować, bo kończy się doba hotelowa ;).

Nie lubisz długo siedzieć w jednym miejscu? Dzięki temu, że pojedziesz na wakacje własnym kamperem, czy busem, będziesz mógł zwiedzić jeszcze więcej! Nie musisz się ograniczać do spędzenia całego urlopu w jednej miejscowości, czy nawet w jednym kraju. To od Ciebie zależy, gdzie będziesz tylko przejazdem, a gdzie zabawisz trochę dłużej.

Jeśli czujesz, że taka forma spędzania wakacji, to coś, czego chciałbyś spróbować, ale nie masz swojego kampera, busa, czy przyczepy i na razie nie masz warunków lub ochoty w taki pojazd inwestować – to też żaden problem! Ogłoszeń wynajmu jest mnóstwo, możesz wybrać takie, które najbardziej Ci odpowiada i wypożyczyć wybrany środek transportu. Kto wie, może tak Ci się spodoba, że nie będziesz już chciał spędzać urlopu w inny sposób? 🙂

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra