Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Pamiętajmy o namiotach

Pamiętajmy o namiotach

Pamiętacie wakacje z czasów, kiedy jeszcze byliście dziećmi? Jak je wtedy spędzaliście? Kiedyś dzieciaki całe dnie biegały po dworze, niezależnie od tego, jaka była pogoda. Do domu wracało się na wieczór, niewiarygodnie brudnym i zmęczonym, ale szczęśliwym, po to, by skoro świt znów wyjść na dwór. Biegało się po lasach, łąkach, sadach, rzekach… Tego, co podczas takich wycieczek się wydarzyło, większość dorosłych nigdy się nie dowiedziała, a przecież sami dobrze wiemy, jakie czasami miewaliśmy pomysły, gdy byliśmy dziećmi ;). I mimo, że niektóre rzeczy nie były pewnie do końca bezpieczne, to bez wątpienia zostawiły nam mnóstwo pięknych wspomnień.

 

Te dwie, trzy dekady temu zdecydowanie więcej obcowaliśmy z przyrodą i przebywaliśmy na łonie natury. Nie tylko podczas wakacji spędzanych np. u krewnych na wsi, lub na osiedlu z innymi dziećmi, ale także podczas wszelkich wakacyjnych wyjazdów. Jeździło się na kolonie, obozy, biwaki, czy nawet z rodziną pod namiot. No właśnie, namiot. Kiedyś to namioty wiodły prym, jeśli chodzi o to, jak spędzaliśmy wakacje. Przede wszystkim opcja taka była tańsza niż noclegi np. w hotelach, dzięki czemu na takie wyjazdy mogła sobie pozwolić także młodzież. Kto z nas choć raz wyjechał na wakacje pod namiot, doskonale wie, że poza brakiem różnych udogodnień, taki urlop ma także swoje plusy i ten specyficzny, niezapomniany klimat. Krople deszczu uderzające o namiot, potykanie się o linki i śledzie, upalne poranki w namiocie…

Dzisiaj niestety coraz mniej osób o tym pamięta i stawia najchętniej na wakacje all inclusive. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Jednak może warto rozważyć spędzenie wakacji pod namiotem raz jeszcze? Wrócić do tamtych lat i przypomnieć sobie, jak bardzo kiedyś to było ekscytujące. Uciec na chwilę od pochłaniającej nas technologii i wygód. Teraz większość z nas jest przyzwyczajona do życia w mniejszym lub większym luksusie, często całkowicie pochłonięta elektroniką. Tak samo nasze dzieci. Od najmłodszych lat potrafią obsłużyć sprzęty elektroniczne, grać w gry, a czy potrafią cieszyć się i bawić będąc na łonie natury?

Pandemia zmusza nas do zmian w różnych dziedzinach naszego życia, również w kwestii urlopów. W aktualnej sytuacji wakacje w kamperze, przyczepie, czy pod namiotem są najbezpieczniejszą i najrozsądniejszą opcją. Może by więc wykorzystać ten czas i dać naszym dzieciom niezapomniane wspomnienia? Pokazać im, że wakacje nie zawsze muszą być luksusowe, czy spędzane w egzotycznych krajach? Po latach z pewnością będą to wspominać z uśmiechem na twarzy… Tak jak my dzisiaj.

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra