Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

W kamperze bezpieczniej

W kamperze bezpieczniej

Wydarzenia ostatnich miesięcy doświadczyły nas wszystkich – od osób prywatnych, po firmy, instytucje i wielkie przedsiębiorstwa. W wyniku pandemii, najpierw wprowadzono wiele restrykcyjnych obostrzeń, które stopniowo zaczynają być luzowane. Jednym z już zniesionych jest możliwość swobodnego przemieszczania się, a co za tym idzie – możemy legalnie wybrać się na wyjazdy poza miejsce naszego zamieszkania.

Oczywiście nie nam oceniać, czy to dobry czas, czy nie jest jeszcze za wcześnie, jednak każdy z nas, kierując się własnym rozsądkiem, może sam podjąć decyzję, co do tego gdzie wyjechać, na ile  i czy w ogóle. Ostatnio mieliśmy okazję zapoznać się z akcją #bezpieczniejszeWakacje, która promowała wakacje w kamperze, bądź przyczepie, jako tę bezpieczną formę spędzania urlopu. Warto więc przypomnieć, dlaczego właśnie kamper jest najlepszą opcją.

Podróżowanie po świecie, noclegi w hotelach i duże skupiska ludzi wciąż jeszcze nie są (i pewnie długo nie będą) dobrą alternatywą na wakacje, jak i na co dzień. W dalszym ciągu powinniśmy unikać innych ludzi (oczywiście poza tymi, z którymi mieszkamy) i stosować się do zaleceń bezpieczeństwa, dlatego również dzielenie przedmiotów z innymi lepiej maksymalnie ograniczyć.

Nie musimy jednak zamykać się całkowicie w domu i w ogóle z niego nie wychodzić, zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje – dbajmy nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także o psychiczne. Jeśli decydujemy się wybrać na wakacje, czy nawet na weekend – zróbmy to z głową, abyśmy nie musieli martwić się o zdrowie swoje, czy innych.

Wracając do sedna – dlaczego kamper lub przyczepa są lepsze? Przede wszystkim – spełniają funkcję małego mieszkanka. Mamy w nich wszystko to, czego potrzebujemy każdego dnia: miejsce do spania, kuchnię, łazienkę, własne naczynia i pościel… A więc żadnej z tych rzeczy nie musimy dzielić z innymi ludźmi (zwłaszcza, że niektórzy z nas nie wierzą w dokładne sprzątanie i dezynfekcję, np. w hotelach).

Jakie jeszcze plusy ma takie rozwiązanie? Otóż podróżując kamperem lub przyczepą nie musimy martwić się o tłum w środku transportu – w końcu jesteśmy we własnym pojeździe 😉 Dodatkowo: po raz kolejny unikamy dużych skupisk ludności – nie czekamy w kolejkach na dworcach, czy na lotniskach (zakładając oczywiście, że państwa zdjęły nałożone restrykcje i taki transport jest możliwy).

Podsumowując: jeśli chcecie wybrać się na krótki urlop, czy to wakacje, czy weekend za miastem – pamiętajcie, że jest to jak najbardziej możliwe. Zachowajcie wszelkie środki ostrożności, żeby zadbać o zdrowie Wasze i Waszych bliskich, jako cel podróży wybierzcie miejsce mało popularne (aby jeszcze bardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo kontaktu z innymi) i przede wszystkim – tym razem spróbujcie innej formy podróżowania, stawiając na kampera, przyczepę campingową, czy nawet namiot. Bezpiecznych podróży! 🙂

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra