Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Wakacje ze zwierzakiem

Wakacje ze zwierzakiem

W dzisiejszych czasach podróżowanie staje się coraz bardziej powszechne. Mamy więcej możliwości, lepsze warunki i przede wszystkim większą ciekawość świata. Często jest jednak jeden czynnik, który nas „uziemia” i powstrzymuje od realizacji marzeń o podróżach. Jaki? Nasze ukochane zwierzaki.

 

Wakacje i co teraz?

Wielu z nas wyjeżdżając na weekend, czy na wakacje, nie ma z kim zostawić swoich milusińskich. I w tym momencie część z nas w ogóle rezygnuje z wyjazdu, ale – niestety – spotkać się także możemy z bardzo przykrą sytuacją, kiedy właściciele oddają swoich pupili do schroniska lub, co gorsza, porzucają. Na dwie ostatnie opcje nie ma oczywiście żadnego usprawiedliwienia i na szczęście ci z nas, którzy kochają zwierzęta, nawet nie biorą takiej opcji pod uwagę.

Czy zatem naprawdę musimy rezygnować z wakacji w sytuacji, gdy nie mamy komu powierzyć opieki nad zwierzakiem, a ciężko nam znaleźć hotel lub ośrodek, który pozwala na pobyt czworonogów? Albo gdy zwyczajnie nie chcemy się z nim rozstawać? Otóż nie! Tutaj, moi drodzy, pojawia się kolejny plus podróżowania kamperem, busem, bądź przyczepą campingową. O ile hotel, który zezwala na pobyt zwierząt nie jest tak łatwo znaleźć, tak pola campingowe przyjazne zwierzętom nie należą do rzadkości.

Plusy i minusy wakacji ze zwierzakiem

A jakie są plusy i minusy wakacji z ukochanym pupilem? Do plusów na pewno zaliczyć trzeba radość i spokój ducha zwierzaka, który nie będzie musiał przeżywać stresu związanego z rozłąką z właścicielem, brak tęsknoty [obustronny :)], czy chociażby uniknięcie nerwów, jakie mogłyby się pojawić, gdybyśmy musieli obarczyć kogoś opieką nad pupilem. Dodatkowo, jeśli nasz wyjazd odbywa się w miejsce „dzikie”, czy nie uczęszczane przez innych ludzi (np. las, czy jezioro), nasz psiak, czy nawet kot 🙂 będzie miał również udane wakacje i z pewnością doceni swobodne bieganie po łąkach, czy kąpiele w jeziorze.

Oczywiście decydując się na zabranie ze sobą czworonoga, musimy pamiętać o tym, że wyjazd będzie trzeba do niego dostosować. Trzeba liczyć się z tym, że nie będziemy mogli go zabrać wszędzie ze sobą, np. w przypadku, gdy będziemy chcieli zwiedzać zabytki architektury, czy korzystać z rozrywek typu basen, koncert oraz niektórych atrakcji turystycznych. Zależnie od tego, jakiego rodzaju wyjazd planujemy – takie ograniczenia mogą być dla nas nie do przeskoczenia, albo całkowicie do wykonania. Ważne, żeby dobrze przemyśleć tę decyzję, aby urlop był i dla nas, i dla zwierzaka czasem relaksu i umacniania więzi, a nie niepotrzebnym stresem.

A na koniec ciekawostka – z przymrużeniem oka 😉 – jeśli posiadacie psa rasy uznawanej powszechnie za groźną i weźmiecie go ze sobą na pole namiotowe lub campingowe, możecie spać spokojnie! Przy takim stróżu raczej nikt, kto ma niecne zamiary, nie odważy się podejść. 😉

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra