Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Wenecja

Wenecja

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast świata. Szykując plan wyjazdu na wakacje do Włoch warto zarezerwować przynajmniej 1-2 dni na Wenecję. Są rożne opinie o tym mieście wśród turystów. Dlatego najlepiej samemu wynająć kampera i przekonać się jak tam jest naprawdę.

Co jest pewne – na brak turystów nie ma co liczyć. Są tam zawsze ale nie wszędzie. Przy najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejscach ciężko znaleźć nawet kawałek wolnego chodnika. Jednak zakręcając w boczne uliczki, niejednokrotnie urokiem nie odbiegające od reszty, znajdujemy pustą i cichą Wenecję. Oczywiście najlepiej zwiedzać to miasto w gondoli lub taksówce wodnej wtedy mniej odczujemy tłok i nie będą nas bolały tak nogi. Pamiętajmy, że Wenecja to nie małe miasteczko na 1 godz. spaceru. Aby większość zobaczyć trzeba poświęcić kilka dni.

W pobliżu Wenecji możemy znaleźć wiele kempingów gdzie możemy zanocować w naszych kamperach, przyczepkach kempingowych czy nawet pod namiotem. Oprócz zwiedzania warto skorzystać z kąpieli słonecznych i wodnych nad Morzem Adriatyckim. Skosztować regionalnych smakołyków oraz oczywiście pizzy, spaghetti i lodów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra