Dla lepszego korzystania ze strony, prosimy zmień przeglądarkę na CHROME, FIREFOX, OPERA lub Internet Explorer.

Szczegóły wpisu

Wrocław zimą

Wrocław zimą

Wrocław – miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, województwie dolnośląskim. Miasto, które słynie z mostów, kościołów, a ostatnio również z krasnali. Bardzo to ułatwia zwiedzanie miasta z małymi pociechami, ponieważ dzieci z wielką przyjemnością biegają po starówce i szukają małych ludzików. Jest ich około 200, więc spokojnie dorośli zdążą obejść całą starówkę bez marudzenia.

Warto również zobaczyć Wrocław z platformy usytuowanej  pomiędzy wieżami Katedry Kościoła Polskokatolickiego pw św. Marii Magdaleny.

Spacer po starym mieście jest bardzo przyjemny zarówno w dzień jak i po zachodzie słońca. Jest tu bogata oferta restauracji, kawiarenek i klimatycznych knajpek zachęcających do odpoczynku.

W centrum miasta znajduję się także Panorama Racławicka z cykloramicznym obrazem Bitwa pod Racławicami namalowanym w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Idąc dalej dojdziemy do  najstarszej, zabytkowej części Wrocławia. Ostrów Tumski powstał na ówczesnej wyspie na obszarze przepraw na Odrze w okolicy ujścia rzeki Oławy.

Będąc we Wrocławiu nie można ominąć ZOO i Afrykarium.

zostaw swój komentarz


NEWSLETTER

Zyskaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaplanować niezapomnianą wyprawę.

Góra